Logo Colloredo Mannsfeld

ZÁMEK DOBŘÍŠ

Zámek Dobříš se těší na Vaši návštěvu. Od 14.05.2022 je otevřen revitalizovaný Francouzský park a nové prostory zámecké Oranžérie. Z bývalých technických místností Oranžérie je vytvořena expozice Vody a Tajuplného lesa. Zde na Vás čeká plno zábavných aktivit, nových informací a her nejen pro děti. Dále se můžete těšit na expozici o Františku Ignáci Platzerovi, významném barokním sochaři. V prostorách Oranžérie je zpřístupněna Galerie Zdeňka a Emilie Milerových, na kterou navazuje expozice zámeckého zahradnictví. Na severní stěně Oranžérie Vás jistě zaujme nově vymalovaná iluzivní malba, ve Francouzském parku pak např. opravená fontána dětí hrajících si s rybou, chrliče vody, či obnovené bazénky. V přilehlém Anglickém parku můžete navštívit minizoo.

Ve vnitřních prostorách zámku připravujeme novou prohlídkovou trasu. Interaktivní expozice bude vyprávět příběh dvou starobylých rodů od 10. století přes období Marie Terezie, období světových válek, totality a následném návratu ke svobodě.

Rokokový zámek s výraznou fasádou upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka. Současná podoba zámku pochází z let 1745 - 1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Jeho dcera Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto vznikl šlechtický rod Colloredo - Mannsfeld, který zde pobýval až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší, a posléze roku 1945 konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů.Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska.


Testreveal

df gfdg dfg dfg dfg dfg dfg

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.  or   Login
×